WP Easy Mode 2.3.7 - en to fi translation catalogue (157 entries)

en:  Click %s to edit your page body content. This will open the page builder in a new window.
fi:  Voit muokata sivusi rungon sisältöä napsauttamalla %s. Tämä avaa sivujen suunnittelutyökalun uudessa ikkunassa.

en: - Select Product Dimension Units -
fi: - Valitse tuotteen koon yksiköt -

en: - Select Product Weight Units -
fi: - Valitse tuotteen painon yksiköt -

en: - Select Store Currency -
fi: - Valitse kaupan valuutta -

en: - Select Store Location -
fi: - Valitse kaupan sijainti -

en: - Select an industry -
fi: - Valitse ala -

en: A WordPress Site
fi: WordPress-sivusto

en: A fax number that website vistors can use to send important documents.
fi: Faksinumero, jota sivuston vierailijat voivat käyttää tärkeiden asiakirjojen lähettämiseen.

en: A phone number that website vistors can call if they have questions.
fi: Puhelinnumero, johon sivuston vierailijat voivat soittaa, jos heillä on kysyttävää.

en: A physical address where website vistors can go to visit you in person.
fi: Fyysinen osoite, jossa sivuston vierailijat voivat käydä henkilökohtaisesti.

en: About Image Licenses
fi: Tietoja kuvien käyttöoikeuksista

en: Add Your Social Media Profiles
fi: Lisää sosiaalisen median profiiliisi

en: Address
fi: Osoite

en: An email address where website vistors can contact you.
fi: Sähköpostiosoite, jonka kautta sivuston vierailijat voivat ottaa sinuun yhteyttä.

en: Are you sure you want to exit and configure WordPress on your own?
fi: Haluatko varmasti sulkea ja määrittää WordPressin itse?

en: Blog only
fi: Vain blogi

en: Business / Finance / Law
fi: Liiketoiminta / talous / laki

en: By
fi: Tekijä

en: Choose a Theme
fi: Valitse teema

en: Choose a design for your website (don't worry, you can change this later)
fi: Valitse sivustosi ulkoasumalli (ei syytä huoleen – voit vaihtaa tätä myöhemmin)

en: Choose a stylish header image for your website.
fi: Valitse tyylikäs ylätunnistekuva verkkosivustollesi.

en: Click "Learn More" to view some tips on how to customize your site with the Customizer.
fi: Napsauta "Learn More" (lisätietoja), kun haluat vinkkejä siitä, kuinka sivustoa voi mukauttaa Customizer-työkalulla.

en: Click "Watch Video" to view a quick demonstration of how to customize your site with the Customizer.
fi: Klikkaa "Watch Video" (katso video), kun haluat katsoa lyhyen esittelyn siitä, kuinka sivustoa voi mukauttaa Customizer-työkalulla.

en: Click %s to edit your header, footer, menus and more. You can also change your site style here in the Customizer area.
fi: Voit muokata otsikkoa, alatunnistetta, valikoita ja muita osia napsauttamalla %s. Voit myös vaihtaa sivustosi tyyliä Customizer-osiossa.

en: Close
fi: Sulje

en: Collapse
fi: Kutista

en: Collapse Sidebar
fi: Kutista sivupalkki

en: Color Scheme
fi: Värimalli

en: Colors
fi: Värit

en: Contact
fi: Yhteydenotot

en: Continue
fi: Jatka

en: Country
fi: Maa

en: Design / Art / Portfolio
fi: Suunnittelu / taide / portfolio

en: Editing Your Content
fi: Sisällön muokkaus

en: Editing Your Site
fi: Sivuston muokkaus

en: Education
fi: Koulutus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Enter desktop preview mode
fi: Aloita tietokoneen esikatselutila

en: Enter mobile preview mode
fi: Aloita puhelimen esikatselutila

en: Enter tablet preview mode
fi: Aloita tabletin esikatselutila

en: Enter your email address here
fi: Anna sähköpostiosoitteesi

en: Enter your fax number here
fi: Anna faksinumerosi

en: Enter your phone number here
fi: Anna puhelinnumerosi

en: Enter your street address here
fi: Anna katuosoitteesi

en: Enter your website tagline here
fi: Kirjoita sivustosi tunnuslause tähän

en: Enter your website title here
fi: Kirjoita sivustosi nimi tähän

en: Expand Sidebar
fi: Laajenna sivupalkkia

en: Fax Number
fi: Faksinumero

en: Features pre-built websites for you to customize and publish
fi: etukäteen luotuja verkkosivustoja, joita voi mukauttaa ja julkaista

en: Get Started Quickly with WordPress
fi: Aloita WordPressin käyttö nopeasti ja helposti

en: Has 1000s of categorized, searchable images in its image library
fi: tuhansittain luokiteltuja, haettavia kuvia kuvakirjastossa.

en: Header Image
fi: Otsakkeen kuva

en: Header and Background Images
fi: Otsikko ja taustakuvat

en: Health / Beauty
fi: Terveys / kauneus

en: Helping users launch their new WordPress site in just a few clicks.
fi: Auttaa käyttäjiä käynnistämään uuden WordPress-sivustonsa muutamalla klikkauksella.

en: Home Services / Construction
fi: Kodin huoltopalvelut / rakennus

en: I want to add my contact and/or social media profiles to my website.
fi: Haluan lisätä yhteystietoni ja/tai sosiaalisen median profiilini verkkosivustooni.

en: I will charge sales tax seperately.
fi: Laskutan myyntiveron erikseen.

en: I will set prices with sales tax included.
fi: Asetan myyntiveron sisältyväksi hintoihin.

en: I will ship physical goods to customers.
fi: Lähetän asiakkaille fyysisiä tuotteita.

en: If you are accepting cash, checks, or other offline payment methods, select this option.
fi: Jos hyväksyt käteismaksuja, sekkejä tai muita offline-maksutapoja, valitse tämä vaihtoehto.

en: If you charge sales tax, it's important to set the tax preferences in WooCommerce. You can do this after you setup your store.
fi: Jos veloitat myyntiveron, on tärkeää, että määrität veroasetukset WooCommerce-palvelussa. Voit tehdä tämän luotuasi kauppasi valmiiksi.

en: If you have existing social media profiles, select them below. Otherwise, skip this section.
fi: Jos sinulla on olemassa olevia sosiaalisen media profiileja, valitse ne alla. Muussa tapauksessa voit ohittaa tämän osion.

en: Images available and licensed for use are intended for GoDaddy hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights. <a href="%s" target="_blank">See Terms and Conditions</a> for additional details.
fi: Käytettävissä olevat lisensoidut kuvat on tarkoitettu vain GoDaddyn verkkohotelliasiakkaille, ja niiden kohdalla sovelletaan kolmansien osapuolien immateriaalioikeuksia koskevia käyttöehtoja. Saat lisätietoja tutustumalla<a href="%s" target="_blank">käyttöehtoihin</a>.

en: Images available and licensed for use are intended for our hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights.
fi: Käytettävissä olevat lisensoidut kuvat on tarkoitettu vain verkkohotelliasiakkaillemme, ja niiden kohdalla sovelletaan kolmansien osapuolien immateriaalioikeuksia koskevia käyttöoikeuksia.

en: Images available and licensed for use are intended for our hosted customers only and are subject to the terms and conditions of third-party intellectual property rights. <a href="%s" target="_blank">See Terms and Conditions</a> for additional details.
fi: Käytettävissä olevat lisensoidut kuvat on tarkoitettu vain verkkohotelliasiakkaillemme, ja niiden kohdalla sovelletaan kolmansien osapuolien immateriaalioikeuksia koskevia käyttöoikeuksia. Saat lisätietoja tutustumalla<a href="%s" target="_blank">käyttöehtoihin</a>.

en: Includes a drag-and-drop editor to make customization easy
fi: vedä-ja-pudota-editorin, mikä tekee mukauttamisesta helppoa

en: Industry
fi: Teollisuus

en: Installing your theme
fi: Asetetaan teemaa

en: Just another WordPress site
fi: Taas yksi WordPress-sivusto

en: Klarna payments %s
fi: Klarna-maksut %s

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Load more images
fi: Lataa lisää kuvia

en: Music / Movies / Entertainment
fi: Musiikki / elokuvat / viihde

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: board
fi: johtokunta

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: channel
fi: kanava

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: company
fi: yritys

[ctx: Must be lowercase and use URL-safe characters]
en: username
fi: käyttäjänimi

en: Name
fi: Nimi

en: Navigation Menus
fi: Navigointivalikot

en: Next
fi: Seuraava

en: No location sent in the request.
fi: Pyynnön mukana ei sijaintitietoja.

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Non-profit / Causes / Religious
fi: Hyväntekeväisyys / aatteet / uskonto

en: Note:
fi: Huomautus:

en: Online Store
fi: Verkkomyymälä

en: Other
fi: Muu

en: Other payment options %s
fi: Muut maksuvaihtoehdot %s

en: Our Quick Start Wizard is the fastest way to build your website because it:
fi: Ohjattu pika-aloitustoimintomme (Quick Start Wizard) on nopein tapa luoda verkkosivustosi, koska se sisältää

en: PayPal and Klarna Checkout
fi: PayPal ja Klarna Checkout

en: PayPal and Stripe
fi: PayPal ja Stripe

en: Payments
fi: Maksut

en: Pets / Animals
fi: Lemmikit/eläimet

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Please tell us more about your online store.
fi: Kerro meille lisää verkkokaupastasi

en: Please tell us more about your website (all fields are required)
fi: Kerro lisää sivustostasi (kaikki kentät on täytettävä)

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview different website designs using the the left and right arrows.
fi: Esikatsele erilaisia sivustomalleja käyttäen vasemman- ja oikeanpuoleisia nuolia.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Product Dimension Units
fi: Tuotteen koon yksiköt

en: Product Weight Units
fi: Tuotteen painon yksiköt

en: Rate (%)
fi: Veroprosentti (%)

en: Real Estate
fi: Kiinteistö

en: Restaurant / Food
fi: Ravintola / ruoka

en: Select
fi: Valitse

en: Selecting %s will install the functionality to your website. You will still need to setup and connect your payment accounts from the WooCommerce dashboard in WordPress. If you don’t want us to install these plugins to your website, you can select "other payment" options.
fi: Jos valitset %s, tämä toiminto asennetaan sivustoosi. Sinun on tästä huolimatta yhä määritettävä ja yhdistettävä maksutilisi WordPressin WooCommerce-hallintapaneelin kautta. Jos et halua meidän asentavan näitä laajennuksia sivustoosi, voit valita “muut maksutavat”.

en: Selecting Klarna Checkout provides a full checkout experience embedded on your site with Pay Now, Pay Later and Slice It.
fi: Klarna Checkout -toiminnon valitseminen tarjoaa täydellisen kassatoiminnon, jonka kanssa toimivat Pay Now, Pay Later ja Slice It.

en: Selecting Klarna payments complements your checkout with a Klarna hosted widget located in your existing checkout which offers payment options for customers with a smooth user experience.
fi: Valitsemalla Klarna-maksut voit tehostaa kassatoimintoasi Klarnan isännöimällä widget-sovelluksella, joka tarjoaa asiakkaillesi eri maksuvaihtoehtoja miellyttävän käyttökokemuksen kautta.

en: Selecting PayPal allows you to dynamically display PayPal, Venmo, PayPal Credit, or other local payment options in a single stack giving customers the choice to pay with their preferred option.
fi: PayPalin valitseminen merkitsee, että PayPal, Venmo, PayPal Credit tai muut paikalliset maksuvaihtoehdot voidaan esittää dynaamisesti yhdessä osiossa, mikä antaa asiakkaille mahdollisuuden valita haluamansa maksutavan niiden joukosta.

en: Selecting Stripe allows you to accept Visa, MasterCard, American Express, Discover, JCB, and Diners Club cards directly on your store.
fi: Stripen valitseminen merkitsee, että voit hyväksyä Visa-, MasterCard-, American Express-, Discover-, JCB- ja Diners Club -kortit suoraan kauppasi kautta.

en: Set image
fi: Aseta kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shipping and Taxes
fi: Toimitus ja verot

en: Site Identity
fi: Sivuston tyyppi

en: Sports / Recreation
fi: Urheilu / harrastukset

en: Start
fi: Käynnistä

en: Start Wizard
fi: Käynnistä Ohjattu toiminto (Wizard)

en: State
fi: Osavaltio

en: Step %1$s of %2$s
fi: Vaihe %1$s / %2$s

en: Store Currency
fi: Kaupan valuutta

en: Store Location
fi: Kaupan sijainti

en: Store Settings
fi: Kaupan asetukset

en: Stripe and Klarna Checkout
fi: PayPal ja Klarna Checkout

en: Suggested Header Images
fi: Ylätunnistekuva-ehdotuksia

en: Tagline
fi: Tunnuslause

en: The Customizer
fi: Customizer

en: The following tax rates will be imported automatically for you. You can read more about taxes in the %1$sWooCommerce documentation%2$s.
fi: Seuraavat veroasteet tuodaan automaattisesti järjestelmään puolestasi. Voit lukea lisää veroista %1$sWooCommerce-dokumentaatiosta%2$s.

en: The options available in the Customizer will vary, depending on the features supported by your current theme. But most themes include these basic Customizer controls:
fi: Customizer-työkalussa käytettävissä olevat asetukset vaihtelevat sen mukaan, mitä ominaisuuksia nykyinen teemasi tukee. Useimmat teemat kuitenkin tukevat näitä Customizer-perusvalintoja:

en: The title of your website appears at the top of all pages and in search results.
fi: Sivustosi nimi on jokaisen sivun yläreunassa sekä hakutuloksissa.

en: The top of the Customizer indicates the name of the active theme you’ve selected. You can change the theme at any time, but doing so will change these options and reset any customizations you might have made here.
fi: Customizerin yläosa näyttää valitsemasi aktiivisen teeman nimen. Voit vaihtaa teemaa milloin tahansa, mutta teeman vaihtaminen muuttaa näitä asetuksia ja nollaa kaikki mukautukset, jotka olet mahdollisesti tehnyt tässä.

en: Theme
fi: Teema

en: Think of the tagline as a slogan that describes what makes your website special. It will also appear in search results.
fi: Keksi tunnuslause tai motto, joka kuvaa verkkosivustosi erikoislaatuisuutta. Se näkyy myös hakutuloksissa.

en: This could take up to 30 seconds. <strong>Do not refresh</strong> the page.
fi: Tämä voi kestää jopa 30 sekuntia. <strong>Älä lataa sivua uudelleen</strong>.

en: This will be publicly visible to your website visitors.
fi: Tämä näytetään julkisesti sivustosi vierailijoille.

en: Title
fi: Otsikko

en: Transportation / Automotive
fi: Kuljetus / autoala

en: Travel / Hospitality / Leisure
fi: Matkailu / majoitus- ja ravintola-ala / vapaa-aika

en: Tutorial
fi: Opetusohjelma

en: Type
fi: Tyyppi

en: Update your site content, layout, color scheme and more using the window to the left.
fi: Päivitä sivustosi sisältöä, asettelua, värimallia ja muita osia käyttäen vasemmalla olevaa ikkunaa.

en: Watch Video
fi: Katso video

en: Website + Blog
fi: Sivusto ja blogi

en: Wedding
fi: Häät

en: What type of website would you like to create?
fi: Minkä tyyppisen verkkosivuston haluaisit luoda?

en: What will your website be about?
fi: Mikä sivustosi aiheena on?

en: When you've found a design you like, click Select to install it.
fi: Kun löydät mieleisesi mallin, napsauta Valitse asentaaksesi sen.

en: When you’re happy with your changes, click <strong>Save & Publish</strong> to keep these new settings. Or, simply close the Customizer by clicking the “X” in the top left-hand corner to discard your changes.
fi: Kun olet tyytyväinen tekemiisi muutoksiin, napsauta <strong>Tallenna ja julkaise</strong> näiden uusien asetusten säilyttämiseksi. Jos haluat hylätä muutokset, voit yksinkertaisesti sulkea Customizerin napsauttamalla “X”-kohtaa vasemmassa yläkulmassa.

en: Where is your store based?
fi: Missä kauppa sijaitsee?

en: Which currency will your store use? (If your currency is not listed you can add it later.)
fi: Mitä valuuttaa kauppasi käyttää? (Jos valuuttaasi ei ole tällä hetkellä listattu, voit lisätä sen myöhemmin.)

en: Which unit should be used for product dimensions?
fi: Mitä mittayksikköä käytetään tuotteen pituus/leveys/korkeus -mitoissa?

en: Which unit should be used for product weights?
fi: Mitä mittayksikköä käytetään tuotteen painossa?

en: Widgets
fi: Widgetit

en: Yes, I will charge sales tax.
fi: Kyllä, verotan myyntiveron.

en: You are now in the Customizer, a tool that enables you to make changes to your website’s appearance, and preview those changes before publishing them. We’ve created a few commonly-used pages and widgets to help you get started.
fi: Olet nyt Customizer-työkalussa. Sen avulla voit tehdä muutoksia sivustosi ulkoasuun ja esikatsella niitä ennen julkaisua. Olemme luoneet muutamia usein käytettyjä sivumalleja sekä widget-ohjelmia, joiden avulla pääset helposti alkuun.

en: You can change this color scheme later.
fi: Voit muuttaa värimallia myöhemmin.

en: You can change this header image again later, or even upload a custom image from your computer.
fi: Voit muuttaa tätä ylätunnistekuvaa myöhemmin, tai voit myös ladata oman kuvan tietokoneeltasi.

en: You may need to add/edit rates based on your products or business location which can be done from the tax settings screen. If in doubt, speak to an accountant.
fi: Sinun on ehkä lisättävä tai muokattava veroasteita tuotteidesi tai yrityksesi sijainnin perusteella. Voit tehdä tämän veroasetusten näytöstä. Jos et ole varma asiasta, keskustele tästä kirjanpitäjäsi kanssa.
